Walczą o złoto
Dodane przez Admin93 dnia Grudzień 08 2010 22:41:55
Podsumowanie rundy jesiennej !!
Rozszerzona zawartość newsa

"Walczą o złoto" 

Miniona runda jesienna w wykonaniu NOSiR Świtu rocznika 1993 wypadał bardzo dobrze. Podopieczni trenera Tomasz Reginisa na półmetku rozgrywek zajmują pierwszą lokatę z dorobkiem 33 punktów w najwyższej lidze swojego przedziału wiekowego.

Świt 1993 do rozgrywek przystąpił z wysoką formą, którą budował w czasie przerwy letniej. Zwycięstwa w sparingach i ich postawa na obozie przygotowawczym budziły wielki optymizm, który zaowocował. Sezon 2010/2011 zaczęli od bardzo trudnych rywali, można powiedzieć, że od samej czołówki z poprzednich lat. Na pierwszy ogień do Nowego Dworu przyjechała Broń Radom, przegrała 1-0. Później przyszedł czas na dwóch potężnych faworytów. Pierwszym z nich by Junior Ursynów i mecz z nimi okazał się prawdziwym widowiskiem. Wynik spotkania zmieniał się aż trzykrotnie. Po dwóch szybkich golach pierwsi na prowadzenie wysunęli się nowodworzanie, jednak zawodnicy Ursynowa "przegonili" wynik i to oni wygrywali 3-2. Ze Świtowców wyszedł prawdziwy duch walki, a ostateczny rezultat brzmiał 4-3 dla biało - zielonych. Drugim trudnym rywalem miała się okazać Agrykola Warszawa, ale i ci nie wywieźli żadnej zdobyczy punktowej z Nowego Dworu, ulegając gospodarzom 2-0. NOSiR zwyciężył jeszcze w czterech kolejnych spotkaniach i nadszedł chwilowy kryzys. Na wyjeździe w Piasecznie po bardzo słabym meczu i "worku" błędów przegrali 2-1. Na ich szczęście była to pierwsza i ostatnia porażka. W kolejnym meczu bardzo mocno zaakcentowali swoją dominację zwyciężając aż 10:2 z Naprzodem Zielonki, po czym wygrali jeszcze dwa spotkania. Rundę zakończyli w mistrzowskim stylu wygrywając 1-0 z Ciechanowem i nic by w tym dziwnego nie było, ale jedyny gol padł w 90 minucie!

Zawodnicy drużyny juniorów NOSiR ŚWIT NDM którzy brali udział w rozgrywkach Mazowieckiej Ligi Juniorów w rundzie jesiennej 2010r.: Grzelak Bartek, Karczewski Konrad, Kimura Daiji, Kołecki Filip, Krawczyk Mateusz, Krzymiński Michał, Kulesza Przemek, Koźliński Bartek, Nowakowski Jacek, Radwański Tomek, Radwański Bartek, Rutkowski Mateusz, Sawicki Michał, Skorupski Marcin, Sobieszek Tomek, Szabłowski Adam, Szydlik Paweł, Świderski Marcin, Wołkowicz Dawid, Wójcikowski Michał, Telechowski Piotr, Ziemiecki Jakub, Zych Patryk

Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem okazał się Konrad Karczewski, który trafił aż 11 razy, 6 goli strzelił Jacek Nowakowski, 5 - Patryk Zych. Na listę strzelców wpisali się także: Kimura, Wołkowicz, Grzelak, Sobieszek, Ziemiecki, Świderski i Krwaczyk.

Rocznik 1993 odnosi największe sukcesy w młodzieżowej piłce nożnej w Nowym Dworze. Jest to zespół, z którego seniorska drużyna może mieć spory pożytek. W pierwszym zespole już występują jego reprezentanci np. Konrad Karczewski. Oby ich wysoki potencjał utrzymał się przez drugą część sezonu to wtedy na pewno nie będziemy mieli wątpliwości, że szykuje nam się pierwsza drużyna z Nowego Dworu, która ma wielką szansę na udział w mistrzostwach Polski.

Tabela rozgrywek ligi: I MLJ UR. W 1993R.

Runda jesienna 2010r.

 

LpNazwa drużynyMeczePkt.Bramki zdobyteBramki straconePkt. u siebiePkt. na wyjeździe
1MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki123338111815
2WCSM Agrykola Warszawa123347101815
3UKS Junior Ursynów12276219918
4KS Piaseczno12232415158
5Dolcan Sport S.S.A.12223418157
6RKP 1926 - "Broń" Radom12202720155
7MKS CIECHANÓW12162731610
8WRKS Olimpia Warszawa1213282349
9KS Dąb Wieliszew1213273076
10MKS Znicz Pruszków1210132764
11WKS Gwardia Warszawa128233062
12PWKS Huragan Wołomin12794843
13LKS Naprzód Zielonki12078400

Autor/foto: Adam Szabłowski