Wojna, wojna i po wojnie ! :D
Dodane przez Admin93 dnia Wrzesień 25 2010 18:36:12
W sobotnie popołudnie na boisku przy ul. Kawęczyńskiej doszło do spotkania między Dolcanem Ząbki ,a NOSiR Świt NDM. Mecz zakończył się wygraną gości 3-0 ! Opis meczu, skład w rozszerzeniu newsa.
Był to mecz podwyższonego ryzyka, gdyż mecz z poprzedniego sezonu zakończył się przepychanką i obelgami między zawodnikami.
W dzisiejszym meczu nowodworzanie chcieli pokazac na boisku, że są lepsi. Na mecz przyjechali w dużym osłabieniu, bez trzech podstawowych zawodników: Grzelak (kontuzja), Krawczyk (chory), Świderski (chory). Świtowcy wyszli na boiska bardzo zmotywowani z wielką chęcią wygranej. Początek meczu toczył się głównie w środku boiska, ale z minuty na minute Świt prezentował się lepiej i zaczynał miec przewagę. Pierwszy bliski zdobycia bramki był Jacek Nowakowski, który minimalnie chybił z 18 metrów z rzutu wolnego. Chwile po tym dokładną piłkę od Krzymińskiego otrzymał Karczewski, który na dużej prędkości pobiegł w pole karne i w sytuacji sam na sam pewnie uderzył futbolówkę i otworzył wynik meczu. Następna akcja gości także zakończyła się bramką. Kimura minął bramkarza, potem skupił na sobie 3 obrońców i wycofał piłkę do wolnego Zycha,a ten podwyższył na 2-0. Nowodworzanie mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale nie potrafili ich wykorzystac. W połowie meczu gospodarze nie stworzyli sobie żadnej groźnej sytuacji. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i goście zasłużenie prowadzili 2-0.
Na drugą połowę obydwie drużyny wybiegły bez zmian. Ząbkowianie wyszli nastawieni ofensywnie, a Świt liczył na kontry. Lecz z tych ataków Dolcanu nie wynikało zbyt wiele, akcja przeważnie kończyła się przed polem karnym przyjezdnych gdzie akcje przerywali bardzo dobrze dysponowani tego dnia obrońcy Świtu. Gra toczyła się głównie w środku pola. Dużo walki i ostrych starc, po jednym z takich boisko musiał opuścic zawodnik Dolcany, który prawdopodobnie skręcił kostkę. W 75 minucie do piłki doszedł Koźliński i bardzo dobrym, prostopadłym podaniem uruchomił Zycha, a ten z zimną krwią po raz drugi pokonał bramkarza gości i tym samym ustalił wynik meczu na 3-0. Po tej bramce gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i atakowali większą liczbą zawodników lecz i to nie przyniosło nawet honorowego gola. Nowodworzanie wracają do domu z 3 punktami i kontynuują swoją świetną passę zwycięstw w tym sezonie. 6 meczy, 6 zwycięstw !!

Skład NOSiR Świt NDM :Kulesza- Sawicki, Krzymiński, Ziemiecki, Wójcikowski- Karczewski, Koźliński, Nowakowski, Wołkowicz- Kimura, Zych

Ponadto grali: Sobieszek, Radwański B., Radwański T., Rutkowski, Szydlik, Kołecki.

Bramki: Karczewski 26`